بررسی اندازه و ابعاد کارت ویزیت

به کارت‌ویزیت هایی که در اطراف وجود دارند نگاه کنید. به نظر می‌رسند که همه یک اندازه هستند. تعیین اندازه در کارت ویزیت به این شکل صورت گرفته که شخصی تصمیم گرفته اندازه باید به صورت 8.6 در 4.8 باشد و بقیه تقلید کرده‌اند.

اما این به بدان معنی نیست که شما حتما باید از جمع تبعیت کنید حتی اندازه های متغیر می‌تواند در مواقعی سودمند تر عمل کنید در هر منطقه و ریجن ممکن است ابعاد کارت ویزیت تغییر کند و هر منطقه استاندارد های خودش را داشته باشد. در لیست زیر استاندارد های کشور‌های مختلف را در ابعاد طراحی کارت ویزیت بر اساس اینچ (inch) مشاهده می‌کنید :

  • کانادا و ایالات متحده: 3.5” × 2”
  • ژاپن: 3.582” × 2.165”
  • انگلستان، آلمان، فرانسه، ایرلند: 3.346” × 2.165”
  •  دانمارک، نیوزیلند، نروژ، تایوان، ویتان، هند و کلمبیا : 3.54” × 2.165”
  • هنگ کنگ، چین، سنگاپور، مالزی : 3.543” × 2.125”
  • ایران: 3.346” × 1.889”
  • آرژانتین، اسرائیل، برزیل، لهستان، روسیه ، رومانیا، سیبری: 3.543” × 1.968”

کارت‌ویزیت های مرتبط با کسب و کار

گرچه دنیا به سمت پیشرفته شدن سوق دارد و در آینده تمامی پرداخت‌ها و معاملات از طریق اینترنت و با دستگاه‌های هوشمند انجام می‌شود ولی در حال حاضر هنوز پلاستیک فرمانروایی می‌کند،

شاید زمانی که به خرید رفته‌اید افرادی را با کیف پول‌های پر از کارت ویزیت دیده باشید.باید گفت اندازه استاندارد کارت ویزیت هایی که برای کسب‌وکار طراحی می‌شوند مقداری متفاوت از بقیه کارت هاست معمولا اندازه اینگونه کارت ها را  3.5” x 2.5” بر (اساس اینچ) در نظر می‌گیرند. ولی در ایران اکثرا از همان استاندارد 3.346” × 1.889” استفاده می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

با ایجاد تغییر متفاوت باشید

حتما نیاز نیست که بر اساس استاندارد طراحی کنید، شما می‌توانید با تغییر شکل به کارتان جنبه زیبایی بیشتر و شخصی سازی بدهید. به طور مثال می‌توانید با گرد کردن یک گوشه از کارت ویزیت ایده در ذهنتان را پیاده سازی کنید. در دنیای کنونی امکانات و صنعت چاپ حصر هارا شکسته، ممکن صاحب یک کافی شاپ دوست داشته باشد کارتش به شکی یک فنجان طراحی شود. یا یک فروشنده لوازم خانگی کارتش را به شکل یک یخچال یا ماشین لباسشویی در آورد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *