طراحی رایگان لوگو

7 ابزار رایگان برای طراحی لوگو

ابزارهای زیادی در اینترنت برای طراحی لوگو در دسترس کاربران قرار دارد خوشبختانه پیدا شدن رقبا در استارتاپ‌های طراحی لوگو بصورت رایگان باعث شده سطح خدمات و کیفیت افزایش پیدا کنید.

در این مقاله به معرفی بررسی ویژگی‌های این سرویس ها می‌پردازیم. در ابتدا باید این مسئله را مدنظر داشته باشید کیفیت و سطح شخصی سازی بصورت 100% در اینگونه ابزارها وجود ندارد. و انتظار یک طرح با کیفیت بالا و شخصی سازی بصورت 100درصد را بدون پرداخت هزینه آن نداشته باشید.

 

همچنین بخوانید :

نکات ناگفته درباره طراحی لوگو

 

1.  Hatchful Shopify

Hatchful Shopify

 

شاپی‌فای یکی از ساده ترین و آسانترین ابزارهایی است که می‌توانید از آن برای ساخت رایگان لوگو استفاده کنید. همچنین این ابزار بصورت هوشمند طراحی طراحی شده بطوری که می‌توانید حتی از طریق تلفن همراهتان برای ساخت لوگو اقدام کنید.
شاپی‌فای برای افراد مبتدی طراحی شده، به همین دلیل اکثر فرآیند های آن بصورت خودکار انجام می‌شود به این صورت که هوش مصنوعی این ابزار برای شما قالب هایی را آماده می‌کند که می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید، همچنین در ابتدا سوال هایی را از شما می‌پرسد تا بتواند بهترین پیشنهاد هارا فراهم کند. همچنین می‌توانید در این ابزار از ویرایشگر دوم استفاده کنید و با بالا بردن سطح شخصی سازی جزئیات ریز هم به طرحتان اضافه کنید.
باید گفت خروجی این ابزار یک تصویر با فرمت PNG می‌باشد، نباید انتظار داشته باشید که لوگو خود را در اندازههای بالا و با کیفیت چاپ کنید، هرچند برای استفاده در گوشه وبسایت کار راه انداز است.

ویژگی‌های مثبت :
 1. یکی از ساده‌ترین رابطهای کاربری را دارد
 2. می‌توانید نسخه‌های مختلف لوگو را بارگذاری کنید.
ویژگی‌های منفی :
 1. فقط خروجی محدود به فرمت PNG.
 2. گزینه‌های شخصی سازی محدود.

2.Squarespace Logo Maker

Squarespace Logo Maker

 

Squarespace کمی با ابزار قبلی تفاوت دارد. این نسخه می‌تواند ویژگی‌های با کیفیتی را در اختیار شما قرار دهد و از سطح شخصی سازی بالایی برخوردار است. یک ابزار مناسب ساخت لوگو برای مبتدیان و قابلیت کشیدن و رها کردن را نیز به شما می‌دهد.

ویژگی‌های مثبت :
 1. قابلیت کشیدن و رها کردن جهت شخصی سازی بیشتر.
 2. آیکون و المان های با کیفیت.
 3. سطح شخصی سازی بالا.
ویژگی‌های منفی :
 1. فقط خروجی محدود به فرمت PNG.
 2. بدون هوش مصنوعی.

3.Inkscape

Inkscape

 

Inkscape یک ابزار ویرایشگر گرافیکی که نسخه دسکتاپ آن نیز وجو دارد، طراحان این ابزار همه چیز را در نظر گرفته اند. در واقع می‌توانید گفت با یک ابزار فوق‌العاده طرف هستیم. اما برای کاربران آماتور استفاده از این ابزار می‌تواند سخت باشد.

Inkscape یک ابزار فوق‌العاده است که بصورت منبع باز طراحی شده (open-source) به این معنی که برنامه‌نویسان می‌توانند هرروز در عملکرد آن بهبود ببخشند و ایرادات این ابزار را رفع کنند. در هر صورت نباید انتظار یک ابزار فوق حرفه‌ای که باید برای آن پول بپردازید را داشت.

ویژگی‌های مثبت :
 1. نرم افزار بصورت کاملا رایگان است
 2. تغییر اندازه بدون افت کیفیت
 3. پشتیبانی توسط فروم و کاربران زیاد.
ویژگی‌های منفی :
 1. یادگیری نسبتا دشوار برای تازه‌کارها.
 2. کیفیت طرح نهایی به تجربه شما در طراحی بستگی دارد.
 3. فقط خروجی محدود به فرمت SVG.

4.Vectr

Vectr

 

برای طراحی بصورت رایگان ابزار Vectr می‌تواند یک انتخاب خوب باشد. چرا می‌تواند ؟ در پاسخ به اسن پرسش در ابتدا باید گفت ابزار Vectr نسبت به دو ابزار معرفی شده در اول مقاله ویژگی‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد ولی موضوع مورد بررسی این است که اگر شما در طراحی تجربه نداشته باشید استفاده از این ابزار می‌تواند برای شما سخت باشد.

ویژگی‌های مثبت :
 1. میتوانید در فرمت‌های JPG PNG SVG خروجی بگیرید
 2. ویژگی‌های زیاد و کاربردی.
ویژگی‌های منفی :
 1. عناصر اولیه کمی دارد و شما باید خودتان همه‌چیز را بسازید.
 2. کیفیت طرح نهایی به تجربه شما در طراحی بستگی دارد.

5.Logomakr

Logomakr

 

 

می‌توان گفت ابزار Logomakr جایگاهی میان ابزار های پیچیده طراحی و ابزارهای ساده و مبتدی پسند قرار دارد. همچنین این ابزار امکاناتی را به شما می‌دهد که در هیچ ابزار دیگری نمی‌توانید آن را پیدا کنید.

 1. آیکون‌های بسیاد با کیفیت، گرافیکی و پیشرفته که جزئی از المان‌های طراحی محسوب می‌شود.
 2. فیلم‌های آموزش مربوط به نحوه استفاده از این ابزار که در موضوعات مختلف بصورت رایگان در اختیار کاربر است.
 3. دارای منبع بزرگی از المان‌ و آیکون‌ها که این امکان را به شما می‌دهد که در چند ثانیه بتوانید لوگو بسازید.

ولی موضوع و منفی که وجود دارد، این است که تنها می‌توانید، خروجی با وضوح پائین و اندازه 200 در 200 پیکسل بصورت رایگان بگیرید. برای دریافت طرح نهایی با وضوح بالا و اندازه‌های دلخواه یا از پیش تعیین شده که بصورت استاندارد هستند باید هزینه پرداخت کنید. به این موضوع نیز باید توجه داشته باشید که نماد‌ها و المان‌هایی که در طراحی لوگو از آن استفاده می‌کنید بصورت اختصاصی برای شما نیست و هرکس دیگری می‌تواند از آن برای طراحی لوگو خودش استفاده کند.

ویژگی‌های مثبت :
 1. نمادهای از پیش طراحی شده.
 2. رابط کاربری نسبتاً ساده برای مبتدیان.
 3. فیلم‌های آموزش مفید در موضوعات گوناگون.
ویژگی‌های منفی :
 1. دقیقاً رایگان نیست مگراینکه بخواهید یک تصویر با وضوح پائین و اندازه 200 در 200 پیکسل داشته باشید.

6.Looka

Looka

 

ابزار Looka نیز همانند ابزار Logmakr بصورت 100درصد رایگان نیست، اگرچه استفاده از آن رایگان است (توضیح خواهیم داد که چه فایده‌ای دارد). هوش مصنوعی این سرویس قدرتمند است و قادر است پیشنهاداتی به شما دهد که مفید باشد یا بتوانید از آن‌ها الهام بگیرید. باید گفت ابزار Looka قدرتمندترین هوش مصنوعی را در بین تمام ابزارهای مشابه دارد. برای گرفتن یک خروجی با کیفیت شما باید مبلغ 65 دلار ناقابل را بپردازید. که بقولی بیخیال، در ابتدا گفتیم حداقل استفاده از این ابزار رایگان است، بدلیل استفاده از هوش مصنوعی فوق پیشرفته در طی استفاده از این ابزار و طراحی پروژه خود پیشنهاداتی به شما داده‌ می‌شود که می‌تواند شمارا غافلگیر کنید و ایده‌های فراوانی را سبب شود. شما می‌توانید این ایده هارا در یک ابزار دیگر بسازید تا حداقل مفید باشد و بتوانید یک خروجی با کیفیت هرچند محدود به چند فرمت خاص بگیرید.

ویژگی‌های مثبت :
 1. هوش مصنوعی فوق پیشرفته با دادن پیشنهاداتی فوق العاده می‌تواند ایده‌های مفید و مؤثری را در ذهن شما ایجاد کند.
ویژگی‌های منفی :
 1. اگرچه استفاده از این ابزار رایگان است ولی برای گرفتن خروجی باید هزینه بپردازید.

7. از ما بخواهید …

آخرین پیشنهاد ما استفاده از یک ابزار یا سرویس طراحی رایگان نیست. ما نرم افزاری هستیم که از دانش طراحی در سطح بالایی برخورداریم. اما این را در نظر داشته باشید که طراحان حرفه‌ای حاضر نیستند پروژه‌ای را بصورت رایگان کار کنند و این بدیهی است

ویژگی‌های مثبت :
 1. دانش طراحی گرافیک.
 2. شخصی سازی بصورت 100 درصد.

طراحی لوگو در لاین گراف به‌چه صورت است ؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *